پایگاه اطلاع رسانی آیت الله عباسی خراسانی

حفظ حيا توصيه تربيتی اهل بيت(ع) است – پایگاه اطلاع رسانی آیت الله عباسی خراسانی

حفظ حيا توصيه تربيتی اهل بيت(ع) است

آبان 18, 1399

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه چهارمحال و بختياری، به نقل از روابط عمومی سپاه استان، آيت‌الله هادی عباسی خراسانی، استاد حوزه ۲۷ آبان‌ماه در جمع عزاداران حضرت اباعبدالله الحسين(ع) در مصلای بزرگ امام خمينی(ره) شهركرد گفت: سحرخيزی، حيا و دشمن شناسی سه توصيه تربيتی اهل بيت است.

وی با تسليت دومين روز محرم الحرام و ايام سوگواری حضرت سيد الشهدا(ع) افزود: سحرخيزی موجب زيادی عمر می شود، حيا سلامت اجتماع را تضمين می كند و دشمن شناسی از آسيب ديدن جامعه پيشگيری می كند.

آيت الله عباسی با اشاره به مصيبت های واقعه كربلا، تصريح كرد: انسان های مؤمن در كوره بلا آزمايش و ساخته می‏شوند و آدم متعلق نمی تواند پرواز كند.

وی اظهاركرد: امام حسين(ع) آن چنان زمان و مكان را تسخير كرد كه عاشورا و كربلا به وجود آمد.

اين استاد حوزه، امام حسين را مظهر تقوا و طهارت دانست و كربلا را نقطه ظهور حضرت اباعبدالله الحسين(ع) عنوان كرد.

آيت الله عباسی خاطرنشان كرد: انس امروز ما با جايگاه ظهوری امام حسين(ع) است و كربلا نقطه هجرت و اوج ظهوری حضرت اباعبدالله الحسين(ع) می باشد.

به گفته وی، نظام ما حسينی است، پيروزی های ما حسينی است و آنانی كه احياناً دم از ملیّت می زنند بايد بدانند كه شعار بچه های ما در جبهه های نبرد ؛ فرياد يا حسين بود و با فرياد ملیّت پيروز نشدند.

آيت الله عباسی افزود: رزمندگان ما با سرودهای ملی سرزمين را فتح نكردند بلكه با يازهرا(س) يازهرا(س) موفق شدند و تا وقتی كه اين حالت ها با ما باشد، دشمن نمی تواند شكستمان دهد.

يادآور می شود، در ادامه اين مراسم، ذكر روضه، مصيبت، نوحه خوانی و سينه زنی انجام شد.

Share on print
Share on email
Share on odnoklassniki
موسسه باران حکمت

موسسه باران حکمت

دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله هادی عباسی خراسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *