پایگاه اطلاع رسانی آیت الله عباسی خراسانی

حجت الاسلام و المسلمین عباسی خراسانی؛ پیامبر(ص) امید انبیاء بود و امام عصر(عج) امید اوصیاء – پایگاه اطلاع رسانی آیت الله عباسی خراسانی

حجت الاسلام و المسلمین عباسی خراسانی؛ پیامبر(ص) امید انبیاء بود و امام عصر(عج) امید اوصیاء

دی 21, 1401

۲۸-۰۲-۱۳۹۵

حجت الاسلام و المسلمین هادی عباسی خراسانی امامت را تداوم رسالت پیامبر عنوان کرد و با اشاره با جایگاه امام عصر(عج) بر پیروی از خواسته‌های آن حضرت در تبعیت از مرجعیت و ولایت فقیه تاکید کرد و انتظار فرج را وظیفه پیروان راستین امام عصر(عج) برشمرد.

حجت الاسلام و المسلمین هادی عباسی خراسانی نخبه تبلیغی در حاشیه نشست «مهدویت؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» در گفتگو با خبرنگار بلاغ ضمن تشریح شرایط عصر غیبت، تبعیت از مرجعیت و ولایت فقیه را پیروی از راه امامان معصوم و راه رسیدن به معصومین دانست.
حجت الاسلام عباسی خراسانی با تشکر از مروجین و بسترسازان تبلیغ گفت: آخرین صفت رسول خدا، وصف مبلغ است که امامت نیز در تداوم همان رسالت پیامبر(ص) است و به عبارت بهتر پیامبر(ص) امید انبیاء بود و امام مهدی(عج) امید اوصیاء است.
استاد حوزه علمیه با تشریح شرایط عصر غیبت امام زمان(عج) عنوان کرد: زمان غیبت، زمان ابتلا امت است و مردم در این دوره مورد آزمایش قرار می‌گیرند. لذا باید هوشیار باشیم تا راه درست را گم نکنیم و از خداوند بخواهیم تا ما را به راه راست هدایت کند(اهدنا الصراط المستقیم) که همان راه امامت و ولایت است.
وی افزود: با استناد به آیه آخر سوره آل عمران صبر، مصابره، مرابطه و تقوا از شرایط رستگاری است و در جامعه بسیار اهمیت دارد. در روایت هم ذکر شده است که «رابطو مع امام المهدی(عج)» که خواسته حضرت مهدی(عج) مطیع بودن و انتظار فرج است.
این نخبه تبلیغی اظهار داشت: مرجعیت شیعه، نائب حضرت مهدی(عج) است و با تبعیت از ولایت فقیه و مرجعیت می‌توان در مسیر امامت قرار گرفت. اطاعت از ولایت فقیه نیز در امتداد راه امامان است که باید در اهتمام به آن از هیچ کوششی دریغ نکنیم.
وی با اشاره به نقش مبلغان در تبیین و ترویج معارف دینی اظهار داشت: حوزویان و مبلغان در ماه رمضان باید با برنامه‌ریزی صحیح مردم را با معارف قرآنی، دینی و ائمه معصومین انس دهند و یوم الظهور و انتظار را برای مردم تبیین نمایند.

۲۸-۰۲-۱۳۹۵

Share on print
Share on email
Share on odnoklassniki
موسسه باران حکمت

موسسه باران حکمت

دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله هادی عباسی خراسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *