پایگاه اطلاع رسانی آیت الله عباسی خراسانی

استاد حوزه علمیه: جاهلیت مدرن به دنبال کاهش جمعیت شیعیان است – پایگاه اطلاع رسانی آیت الله عباسی خراسانی

استاد حوزه علمیه: جاهلیت مدرن به دنبال کاهش جمعیت شیعیان است

دی 21, 1401

حوزه/ استاد حوزه علمیه قم با اشاره به تأکید اسلام بر لزوم ترویج سنت ازدواج گفت: سنت ازدواج و سنت احیاء نسل باید در جامعه عملی و با اقدامات جاهلیت مدرن از قبیل عقیم‌سازی، دیر بچه‌دار شدن و… که باعث تهدید نسل تشیع می‌شود مبارزه کرد و به این موضوع توجه داشت که تنها روزی‌رسان خداوند است.

به گزارش خبرگزاری حوزه حجت‌الاسلام و المسلمین هادی عباسی خراسانی شامگاه چهارشنبه طی سخنرانی که برای زائرین از صحن‌های مختلف حرم بانوی کرامت پخش شد، گفت: اوج خاکساری و خضوع بنده، سجده نمودن در مقابل خداوند است به‌گونه‌ای که سبک شمردن نماز، انسان را از شفاعت محروم می‌سازد و طبق فرموده امام سجاد علیه‌السلام مؤمن باید کثیر السجده باشد.

وی افزود: مردگان متحرک و انسان‌های بی‌نماز از شفاعت بی‌بهره هستند درحالی‌که مهم‌ترین ارتباط انسان با خداوند در نماز روی می‌دهد و بهترین تقرب و محل عروج انسان همین نماز است.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: نماز باعث قبولی تمامی اعمال است و اگر انسانی نمازش قبول شود دیگر اعمالش نیز مقبول می‌شود و اگر نمازش قبول نشود دیگر اعمالش نیز قبول نخواهد شد.

استاد حوزه علمیه تأکید کرد: در شوال المکرم دو واقعه مهم روی‌داده که اولین واقعه مربوط به هشتم شوال است که سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط عمال جنایتکار وهابی می‌باشد و ۲۵ شوال نیز شهادت رئیس مذهب جعفری امام صادق علیه‌السلام است.

وی یادآور شد: امام صادق علیه‌السلام حق عظیمی بر عهده شیعیان دارد و باید این حق و این ادای دین به‌درستی توسط شیعیان انجام بگیرد و شکرگزاری به خاطر داشتن مکتب تشیع امری لازم است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسی خراسانی در ادامه گفت: وظایف فردی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی ، خانوادگی، همسرداری، همسایه داری، احترام به ارزش‌ها، اعتقادات و مسائل شرعی شیعیان باید به‌درستی در جامعه انجام شود و در کنار یکدیگر قرار بگیرد.

وی افزود: دشمنان دین اسلام به سمت سقوط و افول در حال حرکت هستند و این همان وعده الهی است به‌گونه‌ای که در یوم الغدیر تمامی دشمنان و کفار و مظاهر استکبار به سمت نابودی حرکت کردند امروز نیز ایادی استکبار در حال نابودی هستند.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: مفسدان تاریخ نابود خواهند شد و مکتب تشیع ماندگار خواهد ماند و تمامی آیات قرآن در مکتب تشیع تجلی‌یافته است.

وی افزود: عناصر مفسد و نفوذی به دنبال اغتشاش در ایران بودند اما به لطف الهی آتش به دامن خودشان افتاده و آتش استکبار دامن‌گیر خودشان شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین  عباسی خراسانی تأکید کرد: پیام قرآن و مکتب اهل‌بیت(ع) این است که اسلام پیروز خواهد شد و باید شیعیان به وظایف خود عمل نمایند و تمامی عبادات فردی و اجتماعی و… به‌درستی در جامعه عملی نمایند.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: همدلی، وحدت و کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان اتفاق بسیار مبارکی بود که تمامی مردم و نیروهای جهادی و بسیجی در حالت تحریم به مدد الهی به میدان آمدند و خوش درخشیدند.

وی افزود: دستورالعمل مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری از کاهش جمعیت و اقدام به ازدیاد نسل بسیار مهم بوده و باید سرلوحه مردم قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسی خراسانی تأکید کرد: سنت ازدواج و سنت احیاء نسل باید در جامعه عملی و با اقدامات جاهلیت مدرن از قبیل عقیم‌سازی، دیر بچه‌دار شدن و… که باعث تهدید نسل تشیع می‌شود مبارزه کرد چراکه روزی‌رسان خداوند است

Share on print
Share on email
Share on odnoklassniki
موسسه باران حکمت

موسسه باران حکمت

دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله هادی عباسی خراسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *