پایگاه اطلاع رسانی آیت الله عباسی خراسانی

«آيت حسن» زندگی و آثار آيت‌الله آملی را مرور می‌كند – پایگاه اطلاع رسانی آیت الله عباسی خراسانی

«آيت حسن» زندگی و آثار آيت‌الله آملی را مرور می‌كند

آبان 18, 1399

گروه هنر: برنامه «آيت حسن» به تهيه‌كنندگی محمد سبحانی، زندگی و آثار آيت‌الله حسن‌زاده آملی را بررسی می‌كند.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روابط عمومی شبكه چهار سيما، اين مجموعه با رويكردی كاملاً تحقيقی و مستند در ۵ قسمت ۴۵ دقيقه‌ای زندگی، آراء و انديشه‌های آيت‌الله حسن‌زاده آملی را به تصوير در آورده تا الگويی برای نسل جوان فرهيخته شود.

محمد سبحانی تهيه‌كننده «آيت حسن» تاكيد كرد: اين برنامه در قالب مستند علمی به طرح نظرات اين علامه در زمينه‌های فلسفه و عرفان، رياضی و هيات، تفسير، ادبيات و فقه، طب و پزشكی می‌پردازد.

سبحانی گفت: تصويربرداری اين مستند به روايت محمدرضا شهيدی‌فر در شهرهای قم، آمل و شهرهای اطراف آمل صورت گرفته است و برای بازشناسی و پرداختن به شخصيت خانوادگی و اجتماعی ايشان يا بستگان و شاگردانشان گفت‌وگو شده است. همچنين برای نقد و بررسی نظرات فلسفی، رياضی و … ايشان با كارشناسان و اساتيد حوزوی و دانشگاهی همچون آيت‌الله عباسی، صادق لاريجانی، منصوری لاريجانی، آيت‌الله يزدان پناه و … مصاحبه شده است.

حسن طبری آملی مشهور به حسن حسن‌زاده آملی و علامه حسن‌زاده روحانی مجتهد، عارف، فيلسوف و مدرس دروس حوزوی است. وی در فلسفه، عرفان، فقه، اصول، ادبيات، رياضيات، علم فيزيك و شيمی و بسياری علوم ديگر تخصص خاصی دارد و جامعيت علمی و عملی وی سبب شده كه مورد قبول همه صاحب نظران و انديشمندان حوزوی و دانشگاهی قرار گيرد.

«آيت حسن» كاری از گروه معارف و انديشه دينی شبكه چهار سيماست و قرار است در ماه مبارك رمضان از شبكه چهار پخش شود.

Share on print
Share on email
Share on odnoklassniki
موسسه باران حکمت

موسسه باران حکمت

دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله هادی عباسی خراسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *